Kundtjänst 0739-84 99 93 Vardagar 10-20, Lör-Sön 10-18
Produkterna skickas från vårt egna lager i Sverige för snabb leverans
Fri frakt vid köp över 895 kr
Betala tryggt med Klarna
CHAT ÖPPEN Mån-Fre KL 16-18 Lör-Sön 11-13
Endast köp inom Sverige
Terminator M1 är Acebeams första lampa som kombinerar den senaste LEP med LED-teknik. Dess LEP-modul producerar en zoombar spotlight stråle upp till 1600 meter (1750 yards). Växla enkelt mellan Spotlight eller Floodlight med en genvägsknapp. Drivs av ett högkapacitets 5000mAh uppladdningsbart USB-C 21700 Li-ion-batteri. Den perfekta ersättaren för den ultimata strålkastaren, spotlighten, signalljuset eller vilket ljus som helst.
OBS! Som all belysning, så rikta inte mot någon person pga det koncentrerade ljuset lampan avger,
PÅ: Klicka på strömbrytaren.
AV: Klicka på strömbrytaren när den är PÅ.
Val av utgång: När alternativet LED-ljuskälla är PÅ, tryck och håll in strömbrytaren, och LED-ljuskällan växlar från Låg-Med1-Med2-Hög, släpp strömbrytaren för att välja utgång och kan memoreras nästa PÅ ;
Turbo: I olåst läge och under alternativet LED-ljuskälla dubbelklickar du snabbt på strömbrytaren för att gå in i turboutgången och dubbelklickar igen för att växla mellan turbo- och minnesutgång;
Blixtljus: I upplåst läge och under alternativet LED-ljuskälla, tryck snabbt på strömbrytaren tre gånger för att gå in i blixtljusutgången;
Ultralåg: När ficklampan är AV och under alternativet LED-ljuskälla, tryck och håll in strömbrytaren för att gå in i ultralåg utgång;
Ultralågt läge, Strobe och Turbo kommer inte att memoreras.
Lås lås upp
Lås: När ljuset är AV, tryck och håll in strömbrytaren i 3 sekunder, den aktuella ljuskällan blinkar 3 gånger och ficklampan låses. Vid denna tidpunkt kommer alla växlar att vara ogiltiga.
Lås upp: När lampan är låst, tryck och håll in strömbrytaren i 3 sekunder, den aktuella ljuskällan blinkar 3 gånger och lås sedan upp lampan. Om det aktuella ljuskällan alternativet är LED, kommer lysdioden att vara Ultralåg PÅ när den är upplåst, och om det aktuella ljuskällan alternativ är LEP, kommer lampan att vara LEP ON när den är upplåst.
Funktion Switch Operation
När ljuset är PÅ, klicka på funktionsomkopplaren, ljusutgången kommer att växla mellan alternativ för LEP-ljuskälla eller LED-ljuskälla.
LEP-zoomoperation
När LEP-ljuskällan är PÅ, vrid LEP-huvudet åt vänster eller höger, och LEP-strålvinkeln kommer att öka eller minska jämnt mellan 16° och 3°.
Tidigare lägsta pris avser det lägsta priset för denna produkt inom 30 dagar före prissänkningen
Mail: kontakt@jaktbelysning.se
Tel: 0739-84 99 93
Telefontider
Måndag - Fredag kl 10-20
Lördag - Söndag 10-18