Webbutiken är tillfälligt stängd

På grund av oförutsedda hälsoskäl är webbutiken tillfälligt stängd. Det går därför inte att lägga några nya beställningar tills vidare.

Vid frågor om en redan lagd beställning är du varmt välkommen att maila till: kontakt@jaktbelysning.se

Vi hanterar samtliga pågående ärenden och besvarar inkomna mejl så snart som möjligt.

Tack för din förståelse.

Filter till Klarus XT12GT/XT15

Hög elastisk silikonram ger ett gott skydd mot glaset, vilket gör att filtret passar många ficklampsmodeller i nästan vilken miljö som helst.

Rött filter - Används för nödsituationer, försiktighet, trafiksignal och Jakt till inte spökspel. Perfekt för penetrerande dimma eller rök. Stör ej nattsyn.

Grönt filter - Används för jakt och vandring. Grön är också mycket populär för nattkartskortläsning och hemliga operationer eftersom det inte stör nattsyn.

Blått filter - Används för nattfiske, spårning av skadat spel och nära avläsning.



Tyvärr ingår inte denna produkt i vårt sortiment för tillfället.

Till butikens startsida »

Sitemap »

Artikelnummer:
FT12 BLÅ


Medelbetyg 4/5 baserat på 2 st röster.
Tappade filtret till min billiga lampa. Köpte då detta på chans och det passar perfekt. Snabb leverans.
Andra har även köpt
Produkter
Övrigt
Information
Moms visas: